از بین بردن خطوط کنار بینی با تزریق بوتاکس

از بین بردن خطوط کنار بینی با تزریق بوتاکس

خطوط خرگوشی چروکهایی هستند که از گوشه داخلی چشم منشا گرفته و به سمت پایین و داخل در هر دو طرف بینی ادامه می یابند . این خطوط در همه افراد وجود دارند و همچنین تمامی افرادی که آن را دارند لزوما از وجودش ناراحت نیستند . اما این چروکها برای برخی غیرقابل تحمل هستند . گاهی این چرکها به مرور زمان شدیدتر هم می شوند و این حالتی است که سایر عضلات صورت بیمار تحت تزریق بوتاکس قرار گرفته اند و این تنها عضله باقیمانده ای است که بیمار می تواند تکان دهد . این عضلات همچنین در ایجاد چروکهای عرضی ناحیه گلابلا نیز نقش دارند . در این موارد از تزریق BoNTA می توان جهت صاف کردن این ناحیه نیز استفاده کرد .

آناتومی خطوط خرگوشی

بخش فوقانی عضله نازالیس ( قسمت عرضی ) از سوراخ انسیزوز در هر طرف منشا گرفته و وارد آپونوروز روی دورسوم بینی می گردد . الیاف عضله نازالیس در این آپونوروز به عضله نازالیس سمت مقابل و همچنین عضله خط وسط ملحق می گردد . انقباض این عضله سبب ایجاد چین و چروک بر روی بینی و همچنین پایین کشیدن پیشانی شده و در ایجاد خطوط عرضی بینی نقش دارند.

تکنیک تزریق بوتاکس برای خطوط کنار بینی

از بی حسی موضعی و یخ می توان استفاده کرد . گرچه در اکثر موارد به هیچ کدام نیاز نیست . از بیمار خواسته می شود تا مثل خرگوش بینی خود را بالا دهد یا در حال بوکشیدن  (یک بوی بد ) را بخود بگیرد . این کار محل عضله و قدرت الیاف عضله نازالیس را مشخص می کند .

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *